رابطه شفاف سازي پوست با تغذيه ، مکمل ها و  ماساژ

0 87

رابطه شفاف سازي پوست با تغذيه ، مکمل ها و  ماساژ

  • تغذيه سالم

‎پوست یک عضو ضعیف است و اختلالات اعضای درونی بدن به خصوص دستگاه گوارش آن را دچار مشکل می‌کند

‎تاکید می‌شود قبل از استفاده از ماساژ صورت ويا دارو‌های موضعی بر روی پوست ،عوامل داخلی درمان شود.

عملکرد صحیح اعضای داخلی بدن و سیستم گوارش در زمینه درمان هاي پوستي بسیار نقش دارند. يك فرد در درجه اول بایستي با إصلاح تغذیه و پاكسازي اندامهاي بدن خودمثل :معده، کبد، عملكرد روده هاو ساير اعضاي بدن پرداخته ، سپس در صورت نیاز برای پوست درمان مستقیم صورت گیرد.

‎درصورتی که ماساژ صورت بگیرد، اما عوامل و اعضای داخلی بدن عملکرد مناسبی نداشته باشد، نمی‌توان از پوستی مناسب بهره‌مند شد.

‎یکی از مهم‌ترین دلایل خوش رنگی و شفافیت پوست میزان غلظت خون است. هر چه خون غلیظ‌تر باشد، پوست تیره‌تر خواهد شد. بنابراین پوست این افراد باید از طریق تغذیه درست و در صورت نياز با حجامت، فصد وزالو درمان شود.

  • استفاده از شوينده هاي طبيعي

شوينده هاي شيميايي روي پوست چسبيده و مانع از تنفس پوست شده ودر دراز مدت مشكلات متعددي ايجاد مي نمايند.

براي سلامت پوست خود حتمن از صابونها و شامپوهايي كه طبيعي هستند ، بخصوص صابونها و شامپوهايي كه پايه آنها آلوئه ورا و يا قارچ گانودرما و يا جوجوبا باشند ، فايده هاي فروان داشته و پوست را همراه با تميزي ، پاكسازي هم مي نمايد.

  • استفاده از مکمل كلاژن دکتر کلان

استفاده از كلاژن هاي طبيعي خوراكي ، نقش مهمي در سلامت پوست ما بخصوص چين وچروك دارد.در مواردي كه پوست ما سياهي ، لك ، چين و چروك ، سياهي و پوف زير چشم و غيره داشته باشد ، بخصوص بعد از سن چهل سالگي ، استفاده از كلاژنهاي طبيعي خوراكي بخصوص كلاژن گياهي دکتر کلان مي تواند بسيار اهميت داشته باشد .

  • ماساژ

ماساژ صورت و پوست با روغنهاي طبيعي ، اهميت فوق العاده اي در سلامت پوست دارد.

هیچ‌گاه استفاده از روغن هاي طبيعي و سرد فشرده شده رابرای  پوست صورت و بدن را فراموش نكنيد . چربی‌هاي طبيعي به تنهایی نمی‌توانند به پوست شما آسیب برسانند. جوش‌ها، کیست‌ها، دانه های سرسیاه و دانه‌‌های سرسفید در اثر عوامل مختلفی مثل هورمون‌ها، باکتری‌ها، سلول‌های مرده پوست و … به وجود می‌آیند.

بنابراين با تغذيه طبيعي ، شستشو با صابونهاي طبيعي و ماساژ با روغنهاي طبيعي سلامت وزيبايي پوست خود را ارتقا دهيد.

پوست شما به طور طبیعی چربی تولید می‌کند، زیرا به آن نیاز دارد. چربی طبیعی بدن شما نه تنها باعث حفظ رطوبت و نرم شدن پوست‌تان می‌شود، بلکه آن را التیام می‌دهد، از آن محافظت می‌کند  و به طور کلی عملکرد آن را بهبود می‌بخشد.

پوستی که عملکرد درستی دارد ، زیبا ، تمیز و درخشان خواهد بود؛ پس باید یاد بگیریم که همگام با پوستمان حرکت کنیم نه برخلاف آن.

اسیدهای چرب ضروری به خودی خود در بدن تولید نمی‌شوند، اما تمام سلول‌های بدن‌ ما برای سلامت بیشتر به آن نیاز دارند. این اسیدها کمک می‌کنند تا رطوبت طبیعی پوست در حد تعادل حفظ شود و از خشکی بیش از اندازه پوست جلوگیری می‌کنند. روغن‌های ثانویه را بسته به نوع پوست و نیاز پوست‌تان انتخاب کنید. روغن‌های طبیعی گیاهی حاوی مواد مغذی، ویتامین‌ها، اسیدهای چرب و املاح هستند و این خواص معمولاً در روغن‌های تصفیه ‌شده و گرم فشرده شده وجود ندارد.

  • ماسك

از ماسكها طبيعي براي صورتتان استفاده نماييد.

ماسك با پايه ماست ترش و تخم مرغ مي تواند بسيار موثر و اثر گذار باشد كه در مطلب بعدي به آن خواهيم پرداخت.

ارسال یک پاسخ

مشاوره آنلاین