پایین آوردن تب در کودکان

0 1,492

پایین آوردن تب در کودکان

در کودکانی که به تب های ویروسی مبتلا می شوند ، تنها لازم است داغی بدن کاهش یابد ، به دنبال آن تب زیر 38 درجه مشکلی برای کودک ایجاد نمی کند ، زیرا کمی تب برای از بین بردن ویروس ها لازم است.

اما تب بالاتر از 38/5 خطر تشنج دارد . و باید آن را کنترل کرد.

با استفاده از آب سرد ، تبادل گرمایی بین خون و پوست کاهش یافته و یک نوع شوک به بدن نوزاد یا کودک وارد می شود.

از آب ولرم به همراه كمی سركه طبیعی برای پاشویه و تن شویه به کودک استفاده کنیم ، چون عروق پوست گشاد می شوند و خون بیشتری به پوست میرسه و تب راحت تر پایین میاد.

کنترل تب:

در تب بالای 38 درجه باید :

  • زیر 2 سال ، سه قطره روغن سیاه دانه (طبیعی و سرد فشرده شده) زیر زبان ریخته می شود، در صورت پایین نیامدن تب هر ٢٠ دقیقه تا نیم ساعت تكرار شود.
  • بالای دوسال به ازای هر دو كیلو وزن یك قطره اضافه می كنیم تا ٧ قطره
    و برای کودک بالای 20 كیلو، بهتر است یك قاشق چای خوری خود سیاه دانه خوب جویده ومیل شود

فواصل دادن روغن سیاه دانه هم با توجه به شدت تب هر 4 ساعت یكبار ریخته شود و در صورت پایین آمدن تب بهتره کم کم فاصله دادن قطره راکم کنین نه اینکه یکدفعه قطعش کنین.

در كنار مصرف روغن سیاه دانه و یا خود سیاه دانه از آب (جوشیده شده و سرد شده در ظرف برنجی) عسل طبیعی ولیمو ترش تازه غافل نباشید و به جای آب و غذا فقط همین را بدهید.

اگه کودک اسهال داشت و یا معده اش خالی بود و استفراغ داشت، همین آب و عسل و لیمو ترش بسیار خوب است.

بهتر است فرد تب دار را با ملافه نخی آبی رنگ یا سفید رنگ بپوشانید.

در کنارش حتما تن شویه انجام بشه :

طرز صحیح تن شویه:

با یه گاز یا دستمال تمیز آغشته به آب ولرم و سركه طبیعی رو روی شکم ، کشاله ران ، و زیر بغل کودک میزاریم و برمیداریم، روی بدنش نمیکشیم.

در صورتی كه تب عفونی باشد ، حتما از کپسول مکمل پرونزا PRONEZYA و یاقرصهای بی پروپولیس (آنتی بیوتیك طبیعی) استفاده نمایید زیر دو سال روزی سه یا چهار بار و هر بار نصف قرص و بالای دوسال روزی سه عدد و بهتر است یك قرص ویتامین سی طبیعی مثل ابسوربنت سی نیز استفاده نمایید.

با استفاده از این روش بسیار ساده ، بی نیاز به دكتر ، آنتی بیوتیك ها واستامینوفن های خطر ناك خواهید بود.

ارسال یک پاسخ

مشاوره آنلاین